Лаутаро вкара 4 на Салернитана за 27 минути

Н. Гавазов

Нападателят на Интер Лаутаро Мартинес направи покер за 27 минути в мача със Салернитана (4:0), излизайки на терена по време на двубоя. Той стана първият играч поне от сезон 1994/1995, постигнал това в Серия А, съобщава Opta Sports.

Лаутаро влезе в игра в 54-ата минута, заменяйки Алексис Санчес. В периода от 62-ата до 89-ата минута той отбеляза четири попадения. Третият гол бе отбелязан от дузпа, останалите от играта.

Мартинес води класацията на голмайсторите този сезон в Серия А с девет гола. Второто място е за Виктор Осимен от Наполи (пет гола).

В момента Интер е на първо място в Серия А с 18 точки. След седем кръга отборът на Симоне Индзаги има само едно поражение в мача със Сасуоло (1:2), останалите са победи.