Интер с успешен старт в Серия А

Интер се наложи над Монца с 2:0 в първия си мач от новия сезон 2023/2024 в Серия А. В герой за домакините се превърна Лаутаро Мартинес (8', 76'), отбелязал и двата гола. Българският национал - Валентин Антов не бе в групата на гостите за този двубой.

Иначе още при първата си добра възможност "нерадзурите" стигнаха до попадение. Лаутаро Мартинес бе изведен в супер позиция от Дензъл Дъмфрис и за опитния нападател не бе проблем да се разпише - 1:0. Това принуди гостите да погледнат по-сериозно към вратата на Ян Зомер, но това даде шансове на домакините за опасни контраатаки. Така или иначе първата част завърши без повече голове.

След почивката обаче грандът от Милано довърши своя съперник. 15 минути преди края Марко Арнаутович намери Лаутаро Мартинес точно пред вратата и той с лекота вкара топката в долния десен ъгъл, оформяйки крайния резултат в срещата.