Милан с важна победа и е все по-близо до титлата (видео)

Милан се наложи над гостуващия Фиорентина с минималното 1:0 на “Джузепе Меаца" в двубой от 35-ия кръг на Серия А.

Още в седмата минута Тео Ернандес прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 11-ата минута Игор можеше да се разпише след корнер, но опасният му удар профуча покрай вратата. Следващата добра възможност се откри пред Жури, който сам срещу вратаря на успя да се разпише.

В началото на втората част Леао пропусна отличен шанс да се разпише.  Така се стигна до 82-ата минута. Тогава Терачано сбърка със свой пас и подаде топката на Леао, който напредна и я прати в близкия му ъгъл за първото попадение в мача.

За “росонерите" тази победа бе от голямо значение, за да спечелят Скудетото, докато “виолетовите" също искаха трите точки, тъй като имат амбиции за участие в европейските клубни турнири. Днес обаче не бе техният ден.