Ювентус е на финал за Купата на Италия (видео)

Ювентус победи Фиорентина с 2:0 в мач-реванш от полуфиналите на Купата на Италия.

Федерико Бернардески откри резултата в 32-ата минута. Нанитамо Иконе загуби топката в чуждо наказателно поле, а Ювентус проведе отлична контраатака. Алваро Мората проби по левия фланг към наказателното поле, след което центрира. Душан Влахович не стигна до топката, но и Бартломей Дронговски не успя да се добере до нея. Кристиано Бираги обаче прекъсна подаването с глава, но изпрати кълбото право към Бернардески, който стреля остро в далечния ъгъл.

Минута преди последния съдийски сигнал Данило засили предимството на домакините.

Настоящ носител на Купата на Италия е Ювентус, който победи Аталанта с 2:1 на финала през 2021 г. Имайте предвид, че Ювентус е рекордьор по брой победи в Купата на Италия. Торинци спечели този трофей 14 пъти.