Италиано: Може би щяхме да спечелим без червения картон

Н. Гавазов

Старши - треньорът на Фиорентина Винченцо Италиано сподели емоциите си от равенството със Сасуоло (2:2) от 18-ия кръг на италианското първенство.

"Поне сега хората ще спрат да се питат защо Фиорентина никога не прави равенства. Почти губехме с 3:0, но направихме всичко възможно да не допуснем от Сасуоло през второто полувреме. Всъщност, заслужавахме повече през първото полувреме. Без отстраняването на Бираги, мисля, че щяхме да продължим да натискаме и може би да спечелим. Ако бяхме победили, мисля, че стадионът щеше да избухне от емоциите на феновете.

Смяната на Влахович накрая? Трябваше да играем няколко минути, трябваше да действаме внимателно, защото съперникът подсили атакуващата линия. За съжаление, изгонването е неприятна история. Мисля, че в 99.9% от случаите, когато един отбор е в малцинство, той губи“, заяви Италиано.