Валенсия с очакван успех над аутсайдера Алмерия

Валенсия победи с 2:1 у дома застрашения от изпадане Алмерия в двубой от 23-ия кръг в Примера дивисион.

Уго Дуро откри резултата в полза на "бяло-черните" след близо четвърт час игра на стадион "Местая", разписвайки се след подаване на Диего Лопес.

Валенсия реализира и второ попадение в 23-ата минута чрез украинеца Роман Йеремчук.

Серхио Арибас върна един гол в полза на гостите пет минути след почивката. Алмерия няма нито една победа през настоящата кампания в Ла Лига. Отборът от Андалусия е на 20-то място в класирането със само 6 спечелени точки.

"Бяло-черните", които пропуснаха дузпа в 61-ата минута чрез Пепелу, постигнаха десети успех през сезона и вече имат 45 точки на седма позиция в подреждането.