Валенсия постигна целта си срещу Кадис

Валенсия победи Кадис с 4:1 като гост в двубой от испанското футболно първенство. Валенсия заема осмото място във временното класиране след като записа трети пореден успех в Ла Лига и общо четнвърта срещи без загуба. Кадис остава само с две победи от началото на сезона и се намира на 18-а позиция с 15 точки в актива си.

Уго Дуро реализира за 1:0 в полза на гостите още в осмата минута на мача, а в 21-ата Рубен Алкарас изравни за Кадис от дузпа. Равенството се запази до почивката, но шест минути след началото на второто полувреме, в 51-ата, Диего Лопес отново изведе Валенсия напред с попадение за 2:1.

Гостите добавиха още два гола в добавеното време. Хави Гера покачи преднината на Валенсия на 3:1 в четвъртата минута на продължението след отлична контраатака, а четири по-късно Хесус Васкес оформи крайното 4:1.