Реал Мадрид постигна най-голямата си победа през сезона (видео)

Реал Мадрид постигна най-голямата си победа в Ла Лига за сезона, като се наложи като домакин с 5:1 над Валенсия.

Лос Бланкос се отправят към ноемврийската международна пауза на две точки зад лидера в лигата Хирона след 13 изиграни мача в лигата.

Въпреки проблемите с контузиите, отборът на Карло Анчелоти бе в безмилостно настроение в испанската столица, след като Дани Карвахал изведе своите от воле в началните минути.

Валенсия пропусна множество шансове да изравни преди почивката, но вместо гол за "прилепите", домакините дръпнаха  чрез точен удар на Винисиус Жуниор. Така "белите" поразиха вратата на съперника в началото и в края на първото полувреме.

Хората на Анчелоти поеха контрола след подновяването на играта, когато Винисиус-младши бе точен в 49-та минута, а Родриго се възползва от грешка на вратаря на Валенсия, за да направи 4:0.

Темпото спадна напълно в заключителните етапи, а Родриго вкара пети гол за домакинския отбор. Утехата за Валенсия донесе бившият играч на Лос Бланкос Уго Дуро, който в 88-та минута вкара почетното попадение за гостите.