Жигич донесе победата на Валенсия над Еспаньол

.

Валенсия успя да победи като с 2:0 тима на Еспаньол в среща от 35-ят кръг на испанската Примера дивисион. Прилепите владеехе повече топката през целият двубой и успяха с течение на времето да наложат темпото си. През първото полувреме и двата тима изчакваха противника да предприеме дейстивия, но нищо не се получи и двата тима се разделиха на почивка при нулево равенство.

До в 61-та минута дойде края на головата суша на "Ещадио Олимпик Луис Компани". Гостите успяха да открият резултата след пробив на Висенте, който подаде на съотборника си Никола Жигич, който шутира с левия крак от центъра на наказателното поле изпращайки кълбото в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

Трийнасет минути по-късно Валенсия удвойха резултата. Хоакин успя да подаде с глава към Николо Жигич, който стреля от близо шест метра, разписвайки се за втори път в срещата. До края на двубоя гостите намалиха значителното темпото, а гостите загубиха желание за игра.