Третодивизионен отбор изхвърли Вердер от Купата на Германия (видео)

А. Павлов

Третодивизонният Хайденхайм изхвърли елитния Вердер от Купата на Германия, след като постигна победа с 2:1. Успехът на хайденхаймци е наистина достоен за възхищение, защото те успяха да осъществят пълен обрат в срещата, след като в 34-ата минута Маркус Розенберг изведе своите напред в резултата. След добро действие в отбрана на Папастопулос бременци организираха бърза контраатака, за чийто сполучлив завършек се погрижи Розенберг с неспасяем удар от 19 метра. В 57-ата минута обаче отборът от Трета лига успя да изравни чрез попадение на Кристиан Заутер. 23-годишният полузащитник се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. Само минута след този епизод Хайденхайм стигна и до втори гол, който в крайна сметка се оказа победен. След подаване на Есих Марк Шнатерер прояви по-голяма настойчивост от Андреас Волф, излезе сам срещу Вийзе и вкара спокойно за 2:1.

Така хайденхаймци сътвориха най-голямата сензация в досегашните мачове от първия кръг за Купата на Германия. И докато успехът за третодивизионния тим е наистина сериозен, то във Вердер ще трябва да преглътнат първия горчив хап през новата кампания.