Дортмунд спечели Der Klassiker

Борусия Дортмунд победи с 2:0 като гост шампиона Байерн Мюнхен в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Германия и намали шансовете на "баварците" в борбата за титлата.

Байерн вече изостава на 13 точки зад лидера Байер Леверкузен, който по-рано днес направи обрат и спечели с 2:1 срещу Хофенхайм. До края на кампанията остават седем кръга. Борусия Дортмунд е на четвърта позиция с 50 точки.

Карим Адейеми откри резултата за "жълто-черните" още в 10-ата минута след асистенция на Юлиан Брандт. Юлиан Риерсон покачи на 2:0, след като се възползва от пас на Себастаин Халер.

В края на мача попадение на Хари Кейн за Байерн беше отменено поради засада след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР).

Байерн Мюнхен загуби домакински мач от Бундеслигата от Борусия Дортмунд за първи път от 2014 година. Това е първи път, в който Дортмунд побеждава Байерн в шампионата от 2018-а насам.