Дортмунд се дъни, победният ход на "аспирините" продължава

Дортмунд се дъни, победният ход на

Отборът на Борусия Дортмунд, който е на четвърто място, отново загуби точки, след като завърши 1:1 като гост на Волфсбург. Яник Герхард изравни с глава в 64-ата минута за домакините, след като Никлас Фюлкруг откри в началото на мача за Борусия.

Лидерът в класирането Байер Леверкузен спечели като гост на новака Хайденхайм с 2:1 в събота и поведе с осем точки пред втория Байерн Мюнхен, а същевременно изравни германския рекорд от 32 мача без загуба във всички турнири.

Възпитаниците на Шаби Алонсо поведоха в резултата в края на първото полувремето с попадение на Джереми Фримпонг. Флориан Вирц удари напречната греда в 77-ата минута, но три по-късно направи страхотна асистенция на Амине Адли, който направи 2:0. Хайденхайм намали в 87-ата чрез Тим Клайндиенст.

"Асприните" все още не са губили мач през този сезон, както във вътрешните, така и в европейските клубни турнири, и изравниха рекордната серия на Байерн Мюнхен от 32 мача без поражение от 2020 година.

Байер Леверкузен е на върха в подреждането с 58 точки, осем пред Байерн, който се изправя срещу Бохум в неделя.