Дортмунд се спаси от загуба срещу Бохум, Груев с първи минути за сезона за Вердер

Вицешампионът Борусия Дортмунд, който изпусна драматично титлата през миналия сезон, стигна само до равенство 1:1 при гостуването на Бохум.

“Жълто-черните" не бяха далеч от загубата, защото съперникът удари две греди, а попадението в мрежата на домакините дойде след неубедителна намеса на вратаря.

Кевин Щьогер изведе Бохум през първата част, а нидерландецът Дониел Мален донесе точка за Дортмунд с изравнително попадение след почивката.

Българският национал Илия Груев записа първи игрови минути през новия сезон, след като се появи като резерва за Вердер. Груев замени австриеца Романо Шмид в 87-а минута, но не успя да помогне на своя тим да удържи нулевото реми. В добавеното време Максимилиан Филип реализира победен гол за Фрайбург и остави Вердер на дъното на таблицата без спечелена точка от началото на шампионата.