Дортмунд извървя решителна крачка към титлата, Байерн се завърна в топ 3 (видео)

А. Павлов

"Дортмунд" се наложи над "Хановер" с 4:1 в топсреща от 28-ия кръг в Бундеслигата. Момчетата на Юрген Клоп успяха да победят, след като обърнаха резултата от 0:1 до 4:1. Хановерци откриха резултата с гол на Мохамед Абделауе в 56-ата минута. Тогава Сержио Пинто центрира от корнер, Дидие Я Конан продължи топката към Абделауе, който я прати в мрежата. Само 180 секунди по-късно Черно-жълтите стигнаха до изравнително попадение, което бе дело на младока Марио Гьотце. Немският национал се разписа след чудесна солова акция.

Водачът в таблицата не спря дотук и в 64-ата минута Лукас Бариос изведе своите напред в резултата. Парагвайският нападател отбеляза с глава след страхотна доставка на Лукаш Пишчек.

С още два гола в последните 20 минути на срещата "Дортмунд" довърши съперника си, подпечатвайки 20-ия си успех за сезона. Първо в 72-ата минута Бариос записа още веднъж името си сред голмайсторите. 26-годишният стрелец бе точен след асистенция на Гьотце. Крайното 4:1 пък фиксира Кевин Грокройтц седем минути преди края на редовните 90. Подаването за този гол дойде от Бариос, което бе поредното доказателство за страхотното му представяне днес.

С тази много важна победа подопечните на Юрген Клоп извървяха решителна крачка в похода към титлата, запазвайки аванса си от седем точки от пред втория "Леверкузен", който днес победи "Кайзерслаутерн" с 0:1. "Хановер" пък излезе от тройката за сметка на "Байерн", надделял над "Гладбах" с 1:0. Победния гол за Баварците бе дело на Ариен Робен в 78-ата минута, който се разписа след чудесно взаимодействие с Франк Рибери.