Благо с цял мач при победа на Терек (видео)

Терек Грозни взе победа с 3:1 като гост на Краснодар в мач от групата на оставане в руската Висша лига. Българският играч на гостите Благой Георгиев игра цял мач за своя тим, като ще остане запомнен с жълтия картон, който си изкара в 81-та минута.

Бившият футболист на Левски - Жоазиньо игра 60 минути за Краснодар. Благо бе близо до гол в 31-та минута, когато стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата. Шамил Асилдаров и Мачей Рибус дадоха преднина от два гола на Терек, а в 21-та минута Игор Лебеденко направи резултата класически.

В 70-та минута вратарят на Терек - Джанаев получи директен червен картонслед като спря непозволено Игор Пикущак, а реферът го изгони и освен това даде дузпа за Краснодар. Марцваладзе пропусна от бялата точка, но Пикущак в 87-ата минута все пак вкара почетен гол, оформяйки крайното 1:3.