Байерн Мюнхен и Вердер с реми на Алианц Арена

А. Ганчев

Байерн Мюнхен и Вердер Бремен завършиха наравно при резултат 0:0. С това равенство Байерн и Вердер са с по 4 точки от три кръга в Бундеслигата.

През първата част по-активният отбор определено бяха домакините, но първата по-опастна ситуация беше пред тяхната врата. В 5-та минута след удар с глава на Себастиан Продъл можеше да отбележе гол за Вередер, но топката се отби в страничния стълб.

Най-активният играч на терена за Байерн беше френският полузащитник Франк Рибери. Той имаше на няколко пъти възможност да отбележе гол, но неговите удари бяха спасявани от стража на гостите. Въпреки многобройните атаки на домакините, първото полувреме завърши при резултат 0:0.

Втората част отново Байерн бяха по-атакуващият отбор. Но за тяхно нещастие ударите на Томи Крос, Рибери и Мюлер бяха спасявани от Тим Виизе. Едва в 89-та минута Вердер направиха добра атака и Хуго Алмейда стреля към вратата, но Бут спаси неговият удар.