Андоне с победен дебют начело на ЦСКА (видео)

.

Новият старши-треньор на ЦСКА - Йоан Андоне дебюира с победа начело на отбора, след като "червените" надвиха с 3:2 Локомотив (Пловдив) на собствения си стадион "Българска Армия" в среща от 16-ия кръг на родната "А" група. Два гола за успеха на "армейците" реализира Руи Мигел, а един добави новото попълнение Даниел Панку. За "смърфовете" Здравко Лазаров дебютира с две попадения от дузпа.

"Армейците" успяха да открият резултата в 14-ата минута, когато Даниел Панку стреля силно по диагонала, стражът на Локо ПД - Кирил Акалси обаче парира, но след това при добавката на Руи Мигел нямаше какво да направи - 1:0. Четиринайсет минути по-късно Даниел Панку напредна отляво, изведе нахлуващият на скорост по лявото крило Румен Трифонов, пристигналият от Миньор (Перник) футболист центрира много добре и Руи Мигел с ефектно изпълнение от близо прати топката за втори път в мрежата на Акалски.

В 34-ата минута много дейният до този момент Даниел Панку направи преднината на ЦСКА класическа, след като засече прекрасно центриране на Йордан Минев отдясно. Две минути по-късно "смърфовете" получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче беше доста спорна. Главният съдия показа бялата точка заради нарушение на Игор Митрески срещу Дембеле. Зад топката застана бившият играч на "армейците" - Здравко Лазаров, който реализира, въпреки че Здравко Чавдаров можеше и да отрази неговия удар.

През втората част, в 54-ата минута съдията отсъди нова дузпа за Локомотив (Пловдив), този път за нарушение на Панку срещу Здравко Лазаров. Зад топката отново застана Лазаров, който отново бе точен за крайното 3:2.