Черноморец със страхотен обрат у дома срещу Пирин

.

Черноморец записа 5 та победа в "А" група, след като направи страхотен обрат като домакин на Пирин.

"Акулите" надвиха с 2:1 "олетата".

Гостите от пирин поведоха в 34-ата минута, когато хубав пробив и центриране на Даниел Пеев от ляво към Драги Коцев даде резултат и последния откри резултата.

Отборът воден от Красимир Балъков не се стресна и само три минути по-късно резервата Венци Бонев изравни, след изпълнение на пряк свободен удар, топката попадна в Бонев и той я прати в вратата на Генев.

Още в самото начало на второто полувреме бургазлий трябваше да останат с човек по-малко на терена, след като Кардосо беше изгонен заради втори жълт картон.

Въпреки това Черноморец заигра по-добре и в 68-ата минута, когато при голямо меле в наказателното поле на "орлетата" Фернандес попречи на защитник на гостите да изчисти и топката и след шпагата тя попадна на главата на резервата Дуду и той оформи крайното 2:1 в полза на "Акулите".

С тази си победа, Черноморец излезе начело преди утрешното дерби между ЦСКА и Левски с актив от 16 точки, докато Пирин е 10-ти с 7 точки.