Крумовград с впечатляваща победа над Локо Пловдид

ФК Крумовград продължава доброто си представяне в Първа лига и остава без загуба в първенството през 2024 година, след като новакът в елита надигра Локомотив Пловдив с 4:1 като домакин във втория кръг от плейофите в първата шестица на шампионата.

Играчите на Станислав Генчев водеха с 3:0 до почивката след попадения на Патрик Луан, Александър Колев от дузпа и Матей Шимич. "Черно-белите“ намалиха изоставането си в началото на втората част чрез Петър Андреев, но останаха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Оливер Камдем в 67-ата минута. Домакините се възползваха от численото си преимущество и решиха мача с четвърти гол дело отново на Александър Колев седем минути след това.

Така Крумовград вече е с актив от 48 точки на шестата позиция в класирането, докато Локомотив остава четвърти с 55 точки, с точка повече от петия Левски, който в неделя приема Черно море