Лудогорец разгроми Локо София и дава заявка за поредна титла (видео)

Лудогорец разби с 6:0 Локо Сф в Разград и отново е едноличен лидер в класирането.

Домакините поведоха още във 2-ата минута. Краси Станоев сбърка при изнасянето, Руан пресече и веднага намери Квадво Дуа, който не сбърка -1:0. В 19-ата минута Текпетей удари напречната греда, след като Сонко Сундберг му свали добре топката.

В 38-ата минута Ивайло Чочев отбеляза първия си гол за Лудогорец. Топката му бе свалена от Дуа по отличен начин с десния крак направи 2:0.

Малко преди края на първата част шампионите поведоха с 3:0. Дуа пое и върна за Текпетей, който с мощен удар не остави шансове на Любенов.

Голеадата продължи и през втората част, като Квадво Дуа от дузпа направи 4:0. Преди това вратарят на гостите Александър Любенов пострада тежко след удар в главата, но за щастие напусна терена в съзнание. При неговия удар с Квадво Дуа към стража спешно се отправиха лекарските щабове и на двата клуба. Секунди след това дойде и времето на Руан да се разпише.

Шестото попадение бе реализирано малко преди края от Аслак Фон Витри.