Локо Пловдив надхитри Пирин (видео)

Локомотив Пловдив записа трета поредна победа в контролите от зимната подготовка. Възпитаниците на Александър Томаш надвиха Пирин с 1:0 на "Лаута“. Хорхе Сегура бе точен за успеха на пловдивчани.

В 4-ата минута изстрел на Ефе Али мина покрай целта. В 37-ата минута Ивайло Иванов шутира опасно от дистанция, Ковальов спаси. В 42-ата минута Мартин Райнов засече с глава центриране от фаул, стражът на гостите улови топката. В последните секунди на първата част Петър Андреев се възползва от грешка в защитата на "орлетата“, мощният му шут мина встрани от целта.

В началото на второто полувреме изстрели на Райнов и Евандро минаха над целта. В 57-ата минута Димитър Илиев стреля директно от фаул, но Марио Кирев се намеси. В 81-ата минута Локомотив откри резултата. Евандро центрира в наказателното поле, там се получи разбъркване, от което най-съобразителен се оказа Хорхе Сегура. Той първо пробва да играе с глава, а секунди след това прати топката във вратата на Пирин за крайното 1:0.

Следващата контрола е планирана за 03.02 (събота) срещу Берое в Стара Загора.