Артета: Това е ден, с който можем да се гордеем

Мениджърът на Арсенал Микел Артета сподели емоциите си от победата като гост над Тотнъм в мача от 35-ия кръг на английската Висша лига. Срещата се състоя на 28 април и завърши при резултат 3:2 в полза на Арсенал.

"Трудно е да се играе тук. Невероятна атмосфера и страхотен противник. Бяхме супер ефективни през първото полувреме, бяхме много добре организирани.

Започнахме второто полувреме много добре, напълно контролирахме мача и можехме да вкараме четвърти гол. После индивидуална грешка и се усеща, мачът се обръща. Отсега нататък трябва да контролирате играта и да имате малко късмет. Допуснахме втория гол, пак заради грешка, която не се среща много често.

За да спечелите нещо голямо, трябва да преминете през тези моменти. Щастливи сме, защото това е ден, с който можем да се гордеем. Ден, който означава толкова много за нашите фенове. Надявам се, че могат да се насладят на прекрасна вечер“, заяви Артета.