Фоден потопи Вила с хетрик

Манчестър Сити изравни по точки втория в класирането на Висшата лига Ливърпул след като днес посрещна Астън Вила на своя "Етихад Стейдиъм" за победата с 4:1. След хетрик на Фил Фодън в отсъствието на Ерлинг Холанд в атаката, сега "гражданите" са на точка под лидера Арсенал, но Ливърпул има мач по-малко от опонентите около върха.

В 10-ата минута днес Фоден намери Доку от дясно и той върна за Родри и 1:0. Вила заигра по-агресивно след това и успя да се върне до 1:1 в 19-ата минута чрез Дюран, който завърши контра от труден ъгъл.

В добавеното време на първата част от пряк-свободен удар, който Фоден си спечели, той стреля през разцепената стена за 2:1 без шансове за Олсен.

В началото на втората част Вила отново натисна, но Ортега се отличи с две големи спасявания. Така в 62-ата минута Фоден отново вкара за 3:1. Тук Родри свърши цялата работа с включване напред за да асистира за 20-я гол на английския си колега в сезона.

В 69-ата минута Фоден оформи своя хетрик с красив гол от дистанция - 4:1.