Едерсон ще отсъства до един месец

Вратарят на Манчестър Сити Едерсон ще отсъства до един месец заради контузия на крака.

Едерсoн получи контузията си при сблъсък с нападателя Дарвин Нунес в началото на второто полувреме на равенството 1:1 на Сити във Висшата лига срещу Ливърпул.

Фаулът на Едерсон срещу Сити доведе до дузпа, малко след която 30-годишният бразилец бе принуден да отстъпи мястото си на терена на Стефан Ортега.

Според Sky Sports, сега Едерсон ще отсъства от три до четири седмици, което поставя под въпрос участието на номер едно на Сити в решаващия мач от Висшата лига срещу Арсенал на 31 март.

Домакинският сблъсък с Арсенал ще бъде първият мач на Сити след международната пауза, преди която тимът на Пеп Гуардиола трябва да играе срещу Нюкасъл в четвъртфиналите на ФА Къп.