Челси отстрани Астън Вила от ФА Къп

Челси ще играе на осминафиналите на ФА Къп след като днес отстрани Астън Вила на гости на "Вила Парк" при преиграването след 0:0 в първата среща между двата отбора от елита на Англия. Победата с 3:1 изпраща тима на Маурисио Почетино на среща с Лийдс. Красив гол пък вкара Енцо Фернандез, който отпразнува със знак, че остава в клуба насред слуховете за желанието му да напусне според някои медии.

В 11-ата минута днес след атака с много хора Мадуеке предостави на дузпата за Галахър и той насочи прецизно за 1:0. В 21-ата минута Мало Густо центрира перфектно на главата на Джаксон и това бе 2:0.

Във втората част 3:0 оформи Енцо Фернандез от пряк-свободен удар от значителна дистанция, от където той прати топката точно в ъгъла на вратата. След като срещата бе решена в 91-ата минута Диаби върна за домакините.