Вила пропусна да оглави ВЛ след равенство с Шефилд Юнайтед

Н. Гавазов

Завърши мачът от 18-ия кръг на английската Висша лига, в който се срещнаха Астън Вила и Шефилд Юнайтед. Отборите играха на стадион "Вила Парк" в Бирмингам (Англия). Двубоят беше ръководен от съдийска бригада, ръководена от Антъни Тейлър. Крайният резултат е 1:1.

В 59-ата минута след намеса на ВАР голът на нападателя на Астън Вила Леон Бейли бе отменен. В 87-ата минута нападателят на Шефилд Юнайтед Камерън Арчър се разписа след пас на Густаво Хамер. Астън Вила успя да изравни с усилията на халфа Николо Дзаниоло в 90+7-ата минута.

Астън Вила е на второ място в класирането на Висшата лига на Англия за сезон 2023/2024. Отборът събра 39 точки в 18 мача. Шефилд Юнайтед е на 19-о място с девет точки. Класирането на английския шампионат се оглавява от Арсенал (39).