Астън Вила надви и Арсенал (видео)

И. Ангелов

Астън Вила посрещна Арсенал в срещата от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" домакините спечелиха с 1:0 и така застават на 1 точка от съперника си и второто място, докато Ливърпул е още точка нагоре на върха. Четвърти е Ман Сити с мач по-малко и 30 точки, 5 под "виланите".

В 7-ата минута днес Леон Бейли стартира добра атака и размени с Тилеманс, след което намери МакГин за завъртане на капитана и мощен удар за 1:0. След гола инициативата пое Арсенал и Мартинез трябваше да се намесва срещу Сака, Йодегор и Жезус.

След почивката вратата на Вила продължи да оцелява, като ВАР също се намесваше за това. В 61-ата минута гол на Сака бе отменен, както и в 90-ата при разбъркване, в което Хаверц помисли, че е вкарал.