Рамсдейл: Не мога да се концентрирам за 90 мин.

Вратарят на Арсенал Аарън Рамсдейл заяви, че не може да се концентрира напълно върху футбола по време на мач.

"Ако ме помолите да се концентрирам върху футбола за 90 минути, това ще е краят. Аз не мога да го направя. Ето защо общувам с феновете и пея заедно с тях. Ако някой ме обиди, обръщам се и отвръщам малко.

Имам две-три минути някаква лудница в главата си и след това веднага се връщам към футбола. И след това отново 10-15 минути чиста концентрация. Следващото нещо, за което се сещам, е, че почивката идва“, заяви Рамсдейл.

Припомняме, че 25-годишният английски вратар загуби мястото си в титулярния състав на "артилеристите" в началото на сезона. От средата на септември Давид Рая, нает от Брентфорд, стана основен вратар на Арсенал.

Рамсдейл има седем участия във всички състезания за Арсенал този сезон. Договорът на играча с настоящия клуб е валиден до края на юни 2026 г. Очакваната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 32 милиона евро.