Тотнъм разгроми Бърнли

Днес, 2 септември, се проведе мачът от 4-ия кръг на английската Висша лига между Бърнли и Тотнъм.

Домакините откриха резултата в 4-ата минута с гол на южноафриканския нападател Лайл Фостър. Гостите бързо изравниха резултата. В 16-ата минута на мача се разписа капитанът на отбора Сон Хин-Мин. В добавеното време на първото полувреме аржентинският защитник Кристиан Ромеру изведе "шпорите"  напред.

През второто полувреме новакът в Тотнъм Джеймс Мадисън вкара втория си гол за клуба. В 63-ата и 66-ата минута южнокорейският нападател Сон Хин-Мин реализира още две попадения, отбелязвайки хеттрик. В 90+4 минути халфът на домакините Джош Браунхил вкара един гол. Крайният резултат е 5:2 в полза на лондончани.

Тази победа позволи на Тотнъм да събере десет точки и да се изкачи до второто място в таблицата. Бърнли е на последно място в лигата с нула точки.