Астън Вила с тройка над Нюкасъл (видео)

И. Ангелов

Астън Вила посрещна Нюкасъл Юнайтед в среща от тридесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" домакините се разправиха със своя съперник с 3:0 като пострадаха и от отменен гол. Така "виланите" се покачиха до 6-ата позиция в таблицата на 6 точки от топ 4 позициите, докато Нюкасъл остава трети.

Оли Уоткинс блестя днес в нападението на Вила и още след 28 секунди игра нацели гредата на противника. В 11-ата минута той асистира на Джейкъб Рамзи за 1:0 като свали топката с глава на колегата си за удар без подготовка през Поуп. В 15-ата минута Поуп изби нов удар в горната греда, и до почивката гостите така и не отговориха.

Всичко продължи и във втората част. В 61-ата минута Уоткинс вкара преди ВАР да отмени попадението му, и 4 минути след това той да вкара отново за 2:0.

В 83-ата минута нападателят завърши и с нов гол като тук Рамзи му върна услугата с асистенция за 3:0.