Артета: Показахме страхотен характер

Мениджърът на Арсенал Микел Артета коментира волевата победа на отбора си над Астън Вила (4:2) в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига.

"Показахме страхотен характер и издръжливост в мача, върнахме се на два пъти и в крайна сметка спечелихме. Трябва да си извлечем някои поуки от днес, особено през първото полувреме, когато не направихме всички прости неща както трябва и след това оставихме противника да отбележи два пъти. Но говорихме на полувремето, повишихме индивидуалните си стандарти и започнахме да правим това, което трябваше да направим, и спечелихме.

Нанесоха два удара и вкараха два гола, това е тяхна заслуга. Но през второто полувреме ги надиграхме, създавахме шанс след шанс и като цяло доминирахме в мача. Имахме нужда от магически момент и Жоржиньо го създаде. Когато искате да сте на върха, трябва да печелите мачове по различни начини. Трябва да вкарвате важни голове дори в 94-ата минута“, заяви Артета.