Тен Хаг разкритикува играчите на Ман Юнайтед

Босът на Манчестър Юнайтед Ерик Тен Хаг критикува отбора си след изпуснатата победа в приятелския мач срещу Астън Вила.

По-рано в събота Юнайтед завърши наравно 2:2 с Вила в Австралия, като допусна и двата си гола след почивката.

И въпреки че това е само предсезонен мач, Тен Хаг е изключително строг с хората си след последния съдийски сигнал. Играта на "червените дяволи" през второто полувреме изобщо не отговаря на Ерик.

"Ясно е, че нашият отбор се провали. Имахме наистина добро първо полувреме. Мисля, че контролирахме мача, играхме добър футбол с добри преходи.

Много се откривахме зад гърба на защитниците, вкарахме страхотни голове и отидохме на почивката при 2:0. След това загубихме концентрация. Може би момчетата бяха уморени, но това никога не може да бъде извинение.

Те трябва да се покажат, а през второто полувреме не го направиха. Но първото полувреме бе наистина добро.

Става дума за концентрация. Не искам да се оправдавам за състоянието на тревата или времето. Трябва да се проявим независимо от обстоятелствата.

Неприемливо е да губиш фокус, но се радвам, че мога да им кажа това сега, преди началото на сезона.

Когато напуснеш съблекалнята (за второто полувреме), трябва да се придържаш към игровия план, да останеш концентриран и да продължиш да се появяваш, а ние не го направихме“, заяви Тен Хаг.