Арсенал разгроми Челси (видео)

Арсенал победи Челси в приятелски мач, който се проведе на стадион "Къмпинг Уърлд" в Орландо. Тимът на Микел Артета отбеляза по две попадения във всяко полувреме.

Основното събитие преди мача за Арсенал беше дебютът на Александър Зинченко - клубът постави снимката му в публикацията на стартовия състав в социалните мрежи. Именно украинецът бе единственият, когото Артета смени на почивката. В 46-ата минута вместо Зинченко излезе португалецът Нуно Тавареш.

След първото полувреме Арсенал вече водеше с 2:0. В 15-ата минута се разписа новакът Габриел Жезуш. В 36-ата минута Мартин Едегор удвои преднината на "артилеристите" с асистенция на Габриел Мартинели. А през втората част Букайо Сака и Самби Локонга поставиха крайния резултат - 4:0.

Централният защитник Калиду Кулибали, преминал от италианския Наполи, дебютира за Челси - той се появи на терена в 73-ата минута вместо Тиаго Силва и игра под 26-ия номер, който никой в ​​отбора не носеше след напускането на Джон Тери.