Юве разгроми Динамо пред погледа на Петев, Севиля също с победа (видео)

Ювентус записа разгромна победа с 4:0 при визитата си на Динамо Загреб в среща от група "Н" на Шампионската лига. Новите попълнения Миралем Пянич (24) и Гонсало Игуаин (31) осигуриха комфортен аванс на "бианконерите" още до почивката, а през второто полувреме попадение на Пауло Дибала (57) и автогол на вратаря Адриан Шемпер (85) оформиха крайния резултат. Трябва да се отбележи, че срещата бе наблюдавана от новия треньор на Динамо - Ивайло Петев, който днес разтрогна договора си с националния тим на България, за да може да поеме хърватския клуб.

Иначе с този си успех "Старата госпожа" събра 4 точки и оглавява класирането с по-добра голова разлика от Севиля, а Динамо е на дъното с нулев актив. В другата среща от групата Севиля се наложи с 1:0 при домакинството си на Лион. Единственият гол тук падна в 53-ата минута, когато Висам Бен Йедер бе точен след асистенция на Лусиано Вието.