Дортмунд и Реал поделиха по точка, Спортинг взе своето срещу Легия (видео)

Борусия Дортмунд и Реал Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в дербито от група F на Шампионската лига. Срещата вървеше към победа за мадридчани, но три минути преди края домакините стигнаха до ремито. Иначе резултатът беше открит от гостите с гол на Кристиано Роналдо, който завърши хубава контраатака на своя отбор в 17-ата минута. Направи впечатление, че след гола, португалецът поздрави Зинедин Зидан и по този начин потуши спекулациите за напрежение между двамата в последните дни.

Опитите на Борусия да изравни се увенчаха с успех в края на полувремето, когато Пиер-Ерик Обамеянг беше най-съобразителен в близост до вратата. В последната минута на първата част Кристиано успя да се разпише с глава, но попадението не беше зачетено поради засада на португалеца.

Кейлор Навас направи силен мач, след като спаси няколко чисти положения пред своята врата. Иначе мадридчани натиснаха след почивката и логичното се случи в 69-ата минута, когато Рафаел Варан бе точен. Това стана след центриране на Роналдо, което бе засечено от Бензема, който прати кълбото в гредата, но при добавката Варан бе точен. В 87-ата минута Андре Шюрле оформи крайния резултат. В оставащите минути положенията бяха пред вратата на домакините, но в крайна сметка Реал не успя за трети път да поведе резултата.

В другата среща от групата Спортинг се наложи с 2:0 над Легия. В 28-ата минута  Браян Руиз Гонзалез откри резултата, а в 37-ата домакините нанесоха своя втори и решителен удар в двубоя, след като Бас Дост бе точен, с което оформи и крайния резултат.