Рома пропусна аванс от два гола, Фиорентина с победа в кръга на Серия А

Каляри и Рома не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от втория кръг на Серия А . "Вълците" пропиляха аванс от два гола и определено могат да съжаляват. Пероти в 6-ата минута от дузпа и Кевин Строотман в 46-ата минута дадоха аванс на гостите, но Марко Бориело в 56-ата и Сау в 88-ата минути спасиха точката за своя тим.

Равенството не е добре дошло за феновете на "джалоросите", които през седмицата бяха принудени да преглътнат издънката в плейофа за Шампионската лига, когато отборът отпадна от Порто след 0:3. Грешникът срещу "драконите" Даниеле де Роси отново бе титуляр, но за наказание вече капитанската лента не бе на неговата ръка, а на Алесандро Флоренци.

В същото време Фиорентина записа домакинска победа с 1:0 над Киево. В 28-ата минута Карлос Санчес реализира единствения гол, който обаче се оказа напълно достатъчен за успеха на "виолетовите".