Сити победи Уест Хем (видео)

Манчестър Сити прие Уест Хем Юнайтед за срещата между двата отбора от поредния трети кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Етихад Стейдиъм" победиха с 3:1 лондонския съперник, като по този начин се присъединиха към групата на Манчестър Юнайтед и Челси, които до момента имат по 3 победи в първенството.

Още в 7-ата минута днес резултатът бе открит след една добра атака на домакините, в която Силва намери Нолито на позиция за центриране, той пусна остро и ниско топката към дузпата, от където Стърлинг намери вратата за 1:0.

В 18-ата минута Де Брюйне получи шанс да центрира от удобна позиция и го направи добре на главата на Фернандиньо, който направи резултата 2:0. До края на полувремето Де Брюйне имаше шанс на още 2 пъти да вкара.

На почивката Славен Билич реагира с добавянето на бранител в лицето на Байръм, който замени Гокхан Торе. В 48-ата минута обаче при идентична ситуация от тази при втория гол, Де Брюйне центрира и Нолито вкара с глава. Тук обаче попадението бе отменено поради засада.

След тази ситуация Уест Хем потърси начини да атакува и дори успя да стигне до гол когато Масуаку напредна и центрира за Антонио, а той надскочи Клиши и вкара за 2:1. В ситуацията гостите се възползваха от проблемите на Джон Стоунс, за който предстоеше смяна. Така Коларов се появи за Сити след гола, и "гражданите" отново заиграха по-стабилно.

След няколко неуспешни опита се стигна и до трети гол в 92-ата минута след една атака, в която Силва нацели страничния стълб с мощен удар. В последвалото разиграване Силва изведе Стърлинг на добра позиция, той премина през Адриан и пусна топката във вратата от малък ъгъл за 3:1.