Тотнъм и Ливърпул равни в Лондон (видео)

Тотнъм посрещна Ливърпул на своя "Уайт Харт Лейн" днес в ранната среща от поредния трети кръг на английската Висша лига. Днес срещата завърши при 1:1 след слабо първо полувреме за домакините, в което вкара Джеймс Милнър от дузпа, и силно второ, в което Дани Роуз изравни за лондончани.

Ливъпул започна добре с изключително положение пред Кутиньо, който от непосредствена близост не успя да матира Ворм, намерен от Фирмино рано в мача. Садио Мане изглеждаше опасно през цялата първа част, като създаде доста опасности пред Ворм. В 42-ата минута отново Фирмино спечели ценна ситуация за своите, когато навлезе в наказателното поле и падна след като бе закачен от Ламела. Зад бялата точка застана Милнър и той вкара за 1:0.

Втората част започна с положение пред Вайналдум. В 55-ата минута пък Мане дори вкара, но попадението бе отменено поради засада на Лалана по-рано в атаката. Тотнъм обаче превзе центъра и започна да затиска опонента си малко след почивката. Така в 72-ата минута след едно центриране и не добре избита топка, Роуз овладя в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл за 1:1. До края близо на два пъти след корнери бе Алдервайрелд, но повече голове нямаше.