Дузпи носят победата на Милан над Байерн в контрола (видео)

В. Мухарски

Милан победи с дузпи Байерн Мюнхен в мач от турнира "International Champions Cup". Двата отбора изиграха интересен мач за радост на феновете на "Солджър Фийлд" в Чикаго. Иначе в редовното време двубоят завърши 3:3, а при дузпите по-точни се оказаха "росонерите", които не пропуснаха нито един удар от бялата точка, нещо с което няма как да се похвали Рафиня, който изтърва за "баварците".

Нианг откри резултата в 23-ата минута, а Рибери изравни в 29-ата. Алаба даде аванс на своя отбор в 38-ата, а равенството отново бе факт, този път благодарение на Бертолачи, който се разписа в 49-ата минута. Куцка вкара за 2:3 след около час игра, а крайното 3:3 за редовното време оформи Рибери в 90-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Вергара срещу Бернат в пеналта. Така всичко се реши с изпълнения на дузпи, където единствено Рафиня сбърка, за да донесе победата на "росонерите".