Атлетико Насионал спечели Копа Либертадорес

Завърши турнирът Копа Либертадорес. В решаващия мач колумбийският Атлетико Насионал победи Индепенденте дел Вале с 1:0 и за втори път в своята история спечели трофея. Всичко се реши с единствения гол, който отбеляза Борха в 9-та минута на срещата. Напомняме, че първият двубой в Еквадор завърши при резултат 1:1.

Още в първата минута отбраната на гостите се провали, след като Борха остна очи в очи с вратаря Аскона. Ударът на нападателя обаче премина над вратата. По всичко изглеждаше, че колумбийците заложиха на мощно начало, защото не само, че обсадиха вратата на своя противник, но и започнаха да го обстрелват от всякакви разстояния.

Победният гол дойде след изпълнение на пряк свободен удар и центриране на топката в наказателното поле, където Аскона изби кълбото в района на "бялата точка", където защитниците на гостите не бяха готови и Борха с лекота откри резултата.

След този гол домакините рязко намалиха оборотите и се оттеглиха назад, но не изпуснаха контрола върху мача. До края на полувремето не се случи нищо интересно, с изключение на не отсъдена дузпа в полза на колумбийците.

В началото на второто полувреме реферът направи същото и по отношение и на гостите, след като Мехиа събори Учуари в наказателното си поле. Еквадорците се опитаха да вдигнат оборотите, но това не доведе до нищо опасно. И двата тима отправиха по няколко удара, но не се стигна до нещо сериозно.

Общо взето логиката на домакините бе, че докато владеят топката, съперникът не може да застраши вратата им и колумбийците с успех убиваха времето. Не последва и финален щурм на гостите, което запази резултата до последния съдийски сигнал.

Така Атлетико за втори път в историята спечели Копа Либертадорес и ще участва на клубния Мондиал през декември.