Колумбия се окичи с бронзовите медали от Копа Америка

Колумбия се наложи с минималното 1:0 над домакина САЩ и завоюва бронзовите медали в малкия финал на Копа Америка. Единственият гол в среща падна в 31-ата минута, когато Карлос Бака се разписа, завършвайки красива комбинация, преминала през Хамес Родригес и Ариас.

Иначе двата състава завършиха с по 10 човека, след като в добавеното време червени картони получиха Майкъл Ороско и Сантяго Ариас. Така колумбийците победиха САЩ за втори път в рамките на месец, след като сториха същото и в мача на откриването. Тази вечер тимът на Юрген Клинсман имаха своите шансове, но те бяха пропуснати от Боби Ууд и Клинт Демпси.

Хуан Куадрадо от своя страна също можеше да се разпише за колумбийците, но негов удар срещна гредата. Така в крайна сметка отборът на Хосе Пекерман стигна до успеха и спечели бронзовите медали в надпреварата за жалост на по-голямата част от феновете на стадиона.