Ботев Пловдив и Левски - кръгла нула

Отборите на Ботев Пловдив и Левски си разделиха по точка в двубоя помежду си от 19-ия кръг на "А" група. Двата отбора изиграха равностоен мач на "Футболен комплекс Ботев 1912", в който си поделиха периоди на териториален превес, но опасностите пред двете врати се оказаха твърде малко и логично срещата завърши без попадения - 0:0.

Двубоят започна доста динамично с агресивни действия и атаки към двете врати. Още в 4-ата минута Мариян Огнянов намери Грегъри Нелсън пред наказателното поле, холандецът си освободи пространство за стрелба, но ударът му мина покрай дясната греда.

Левски също имаше своите шансове преди почивката и минута след ситуацията на Нелсън, Веселин Минев стреля от движение, но ударът му не представляваше проблем за Виктор Голас.

В 8-ата минута Лъчезар Балтанов опита труден шут от движение, преминал над напречната греда.

В 15-ата минута Роман Прохазка стреля с глава след центриране отляво, но Виктор Голас отново бе на мястото си и спаси.

Последваха минути на превъзходството на "канарчетата", в които възпитаниците на Николай Костов се задържаха в половината на гостите, но натискът се изрази предимно в няколко възможности от статични положения. При най-опасното от тях, 20-ата минута Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, където Пламен Николов отклони опасно топката, но защитник в синьо успя пръв да стигне до топката на метри пред голлинията и да изчисти.

Още в следващата атака Мариян Огнянов нахлу отляво в наказателното поле и центрира прострелно по тревата, но отново бранител на Левски успя да изпревари тичащият към топката Серкан Юсеин.

В 39-ата минута Живко Миланов успя да се добере до наглед безнадеждна топка в наказателното поле на "жълто-черните", но Виктор Голас направи трето спасяване и така по-качественото от двете полувремена завърши без попадения.

На полувремето в игра на мястото на Серкан се появи Нико Варела, но включването на уругваеца не оказа желания ефект.

Малко след подновяването на играта Мариян Огнянов открадна топката в половината на гостите и се втурна към вратата на Йоргачевич. Плеймейкърът елиминира елегантно първия изправил се на пътя му противник и достигна до границата на наказателното поле, откъдето вместо удар опита втори финт и бе блокиран.

С течение на минутите от второто полувреме Левски установи по-дълъг контрол върху топката, но добре организираните действия на "канарчетата" оставиха без шансове атакуващите футболисти на противника. Най-сериозната опасност за вратата на Ботев дойде в 83-ата минута, когато Де Нойер стреля опасно от средна дистанция покрай дясната греда. Така двубоят приключи заслужено без победител.

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив