Стадион: "Авива Стейдиъм", Дъблин
Дата: 08.10.2015г.
Час: 21:45
Съдия: Веласко Карбайо (Испания)

Националният отбор на Ейре продължава да се бори с всички сили за директна промоция за финалите във Франция догодина. Възпитаниците на Мартин О'Нийл са в серия от две поредни победи над абсолютния аутсайдер Гибралтар (4:0) и над Грузия (1:0). Именно с успеха си над кавказците "зелената армия", както е известен повече националният отбор на Република Ирландия, си гарантира до голяма степен минимум участие на бараж за Евро 2016, ако тимът не успее да се класира директно, като завърши на 2-ро място. В момента ирландците заемат 3-та позиция с актив от 15 точки, което с 4 по-малко от настоящия съперник и само на 2 пункта разстояние от 2-ия във временното подреждане Полша. Кийрън Кларк и Стивън Куин са с контузии и ще пропуснат срещата. За Коулмън и Хулахан лекарският щаб на домакините ще решава в последния момент.

Световният шампион Германия, който започна леко неубедително настоящия цикъл, записвайки след първите три мача победа, загуба и равенство на сметката си, навлезе във формата, в която всички сме свикнали да виждаме "бундестима". В момента играчите на Йоаким Льов са в серия от пет поредни победи. В предишната пауза за европейските квалификации "маншафтът" не даде никакъв шанс на Полша и победи "дружината" с 3:1, като по този начин се реваншира за единствената загуба до момента. А в последния си мач германците се справиха трудно като гости на Шотландия с 3:2. Сега предстои второ поредно гостуване в тази част на Стария континент, като ако Германия победи Ейре, то "бундестимът" ще си гарантира както на теория, така и на практика участието на форума във Франция догодина. Под въпрос за визитата в Дъблин е Лукас Подолски.

Двата отбора вече се изправиха един срещу друг в настоящите квалификации. Тогава ирландците развалиха сметките на световните шампиони с гола, който ветеранът Джон О'Шей отбеляза в 94-ата минута на срещата. Сега обаче "бундестимът" е настроен за реванш.

Прогноза: Република Ирландия - Германия 0:2