Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 29.08.2015г.
Час: 19:30
Съдия: Флориан Майер

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен постигна много драматична победа с 2:1 в предишния кръг над Хофенхайм. Воденият от Джосеп Гуардиола тим допусна гол още в 9-ата секунда, дело на Воланд, а в 72-ата минута, при 1:1, остана с 10 души на терена, след като Жером Боатенг направи дузпа и беше изгонен. От бялата точка Еуген Полански пропусна, стреляйки в гредата, от което се възползва Роберт Левандовски, реализирайки гола на победата в 90-ата минута. Баварците не впечатлиха с игра, но показаха характер, благодарение на който триумфираха. И този път над всички беше новото попълнение Дъглас Коща, който изработи и двата гола. Така след първите два кръга Байерн заема 2-ро място в класирането, тъй като отстъпва по голова разлика на Борусия Дортмунд, който също е със 100%-ов актив от точки до момента. За настоящия двубой контузени са Бадщубер, Бенатия, Хави Мартинес и Франк Рибери, а Боатенг е наказан.

Байер Леверкузен допълва челната тройка на отборите в Бундеслигата, които след първите два кръга имат победи. В предишния кръг "аспирините" се наложиха с минималното 1:0 при визитата си на Хановер 96, като единственото попадение в срещата бе дело на Чалханоглу през първата част. През седмицата играчите на Роджър Шмид изиграха един от най-важните си мачове за сезона и спечелиха по безапелационен начин с 3:0 решителния плейоф срещу Лацио за влизане в групите на Шампионската лига, след като "аспирините" бяха загубили първия двубой в Рим с 1:0. Така Байер Леверкузен стана четвъртият германския представител в груповата фаза на най-комерсиалния турнир след тимовете на Байерн Мюхен, Волфсбург и Борусия Мьонхенгладбах. За тежкото гостуване на "Алианц Арена" с контузии са Йедвай, Топрак, Арагунис и Сон.

Напълно очаквано, Байерн Мюнхен е фаворит в двубоя и статистиката е на страната на "баварците". В четири от последните шест шампионатни двубои в столицата на провинция Бавария завършваха с успех за Байерн, един не излъчи победител, а през сезон 2012/13 Байер Леверкузен победи с 2:1 насред Мюнхен и нанесе единствената загуба на Байерн за кампанията.

Прогноза: Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен 2:1