Динамо сложи край на евроучастието на Черно море

Динамо Минск разгроми Черно море с 4:0 на реванша между двата тима от 2-ри предварителен кръг в Лига Европа. Първата среща, играна в Разград завърши при равенство - 1:1, но днес тимът от Минск доказа, че е с класи над българския си съперник и заслужено продължава напред.

Първото полувреме вървеше към нулево равенство, но в 41-ата минута домакините откриха резултата. Коритко с директен обстрел  от пряк свободен удар прати топката покрай близката греда във вратата пазена от Чанович - 1:0. В 47-ата минута ситуацията за "моряците" стана още по-неприятна, тъй като останаха с човек по-малко, след като Тодор Паланков избута в гръб Расадкин и получава втори жълт картон, респективно червен картон.

В 58-ата минута Адамович пробва удар от 30 метра и прати топката точно под сглобката за 2:0. В 85-ата минута Курьор имаше шанс да върне отбора си в мача, но пропусна останал сам срещу вратаря на домакините. Интригата приключи 60 секунди по-късно, когато Фатош Бечирай бе изведен срещу Чанович и направи резултата класически. Бечира оформи крайния резултат в добавеното време на срещата. Така Черно море напуска турнира.

Снимка: Официален сайт на Черно море