Черно море триумфира с Купата в Бургас

Черно море е новият носител на Купата на България. Това стана факт, след като на финала, игран на стадион "Лазур" в Бургас, "моряците" победиха Левски с 2:1 след продължения. В редовното време двата отбора завършиха наравно - 1:1.

След 20 минути игра Борислав Стойчев фаулира грубо Ернандес, който се откъсваше сам срещу вратаря Йоргачевич. Реферът Ивайло Стоянов взе решение да покаже само жълт картон.

В 36-ата минута Абди се измъкна от засадата и пусна прекрасен пас към Луис Педро, който от границата на малкия пеналт прати топката над вратата. Малко след това Стенио получи втори жълт картон за задържане на Абди и бе изгонен от игра от главния съдия.

Така "моряците" заиграха с човек по-малко и това даде стимул на играчите на Стойчо Стоев. Логичното се случи в 72-ата минута. След центриране отляво към Домовчийски, топката бе отклонена към границата на пеналта, където Прохазка опита удар, но топката попадна у Аниете, той преодоля Паланков и с удар по земя бе точен - 1:0.

В последната минута Бакари с удар от въздуха изравни и прати мача в продължения. През първото продължение пропуск направи Домовчийски, а през второто - Краев. В 115-ата минута реферът направи нова грешка в мача, след като не отсъди дузпа за "сините" след нарушение срещу Абди. Малко след това Курьор премина през защитата на Левски и вкара за крайното 2:1 и донесе победата на Черно море.

Снимка: Официален сайт на Левски