Славия взе най-старото столично дерби срещу Левски (видео)

Левски загуби гостуването си на Славия с 0:1, в среща от 25-ия кръг на първенството, което е във втората си фаза. Мачът се игра на стадион "Славия. Единственият гол в двубоя отбеляза Карлос Фонсека в 33-та минута. В 7-та минута след центриране от ляво, Радослав Василев от Славия стреля, но топката бе изчистена в корнер. В 14-та след фаул за Левски от ляво по атаката, Либан Абди стреля, но топката бе изчистена. В 27-та минута Джереми Манзоро напредна от ляво, пусна към намиращия се около вратарското поле Петър Атанасов, който опита да нанесе удар, но стражът на "сините" се намеси много вещо и спаси. В 31-та минута Аниете изведе Гикиевич, но той бе добре блокиран от бранител на Славия и топката бе изчистена в корнер. След неговото изпълнение, отново от ляво, Георги Петков увисна, но примерът му последваха и останалите играчи в пеналта.

В 33-та минута падна и единственият гол в мача - след хубав извеждащ пас Карлос Фонсека успя да надбяга отбраната на Левски, която изостана и се разписа за 1:0. Преди това имаше нарушение срещу Лукаш Гикиевич, но главният рефер посочи играта да продължи. След почивката, в 52-та минута след удар на Мигел Бедоя от границата на наказателното поле, Георги Петков остави топката да излезе в аут. Минута по-късно след центриране на Александров, отляво по атаката на Левски, Гикиевич успя да нанесе удар, но право в ръцете на Георги Петков. В 68-та минута Луис Педро шутира, но в тялото на бранител на Славия.

Десетина  минути по-късно Жереми Манзоро стреля технично, но топката напусна терена след рикошет в крака на Аймен Белаид. Отново Манзоро в 83-та минута стреля от фаул, опита директен обстрел, но не затрудни по никакъв начин Боян Йоргачевич. Пет минути преди края на мача Луис Педро напредна от ляво, навлезе в наказателното поле. Последва съприкосновение между Педро и Пламен Крумов в зоната на границата на пеналта. Играчът на "сините" имаше претенции за дузпа, но Кабаков реши, че няма такава и свири фаул. Изпълни го Антонио Аниете, който стреля, но неточно.

Снимка: Официален сайт на Левски София