Арсенал ще запише първа победа за кампанията

Стадион: "Емирейтс", Лондон
Дата: 01.10.2014г.
Час: 21:45
Съдия:

Отборът на Арсенал започна по разочароващ начин участието си в груповата фаза на турнира. "Артилеристите" загубиха с 2:0 визитата си на Борусия Дортмунд, а за мача на "Сигнал Идуна Парк" играчите на Арсен Венгер почти с нищо не застрашиха вратата на противника, като вратарят на лондоначани Войчех Шчесни на няколко пъти спаси отбора си от погром. Мениджърът на Арсенал е изправен пред сериозни кадрови проблеми преди важните два мача през следващата седмица срещу турския Галатасарай в Шампионската лига и срещу лидера в английското първенство Челси. Лондончани загубиха още трима играчи при равенството 1:1 в градското дерби срещу Тотнъм. Микел Артета (прасец) и Аарон Рамзи (бедро) бяха заменени още през първото полувреме, а Джак Уилшър трябваше да напусне принудително след почивката на "Емирейтс" след нова травма на глезена. Венгер също така не може да разчита и на Оливие Жиру, Матийо Дебюши, Тио Уолкот, Яя Саного и Начо Монреал, които лекуват контузии.

С късен гол на своята звезда Бурак Йълмаз Галатасарай успя да се спаси от загуба в първия мач в турнира. Турците, които играят в надпреварата за сметка на наказаният шампион в югоизточната ни съседка Фенербахче, завършиха 1:1 с белгийския Андерлехт. Гостите от Брюксел бяха по-добрият отбор на "Тюрк Телеком Арена" в Истанбул, но в крайна сметка не успяха да удържат крехката си преднина. Добрата новина за наставника на "чим бом" Джезаре Прандели е, че ще може да разчита на всички свои възпитаници.

Прогноза: Арсенал - Галатасарай 1:0