Севиля - Валенсия: Домакините ще постигнат минимална пбеда

Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля
Дата: 24.04.2014г.
Час: 22:05
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

В момента на жребия за четвъртфиналите на Лига Европа, едва ли някой си е представял подобен полуфинален мач като този между Севиля и Валенсия. Андалусците в сравнение с Порто изглеждаха по-малко опитни европейски бойци, а Валенсия преодоля Базел само благодарение на някакво чудо. Със сигурност обаче Испания ще има представител на финала във втория по значимост европейски клубен турнир.

Севиля влиза в мача като пети в класирането на Примера дивисион, на три точки от четвъртия Атлетик Билбао, така че вниманието на андалусците е приковано и към това, как да си осигурят участие в Шампионска лига догодина. Отборът допусна само две загуби от последните си 17 мача в Лига Европа, постигайки 8 победи от последните си 10 мача във всички турнири.

Ако Валенсия не успее да спечели Лига Европа, това почти сигурно ще означава, че отборът най-вероятно няма да играе в евротурнирите през следващия сезон, защото "прилепите" са осми в класирането на Примера дивисион, на 9 точки топ 6, а до края на шампионата остават четири мача. Представянето на тима е противоречиво - Валенсия загуби само два от последните си девет мача във всички турнири, но и постигна победи само в два от последните си седем двубоя.

Домакините са без контузения Кристофоро и наказания Коке, а състоянието на Пероти и Черишев ще се оценява допълнително. Гостите са без намиращите се в лазарета Диего Алвеш и Рикардо Коща, а Джереми Матийо най-вероятно няма да играе.

По-рано през сезона Валенсия победи с 3:1 Севиля, а през февруари двата тима не успяха да си отбележат гол на "Санчес Писхуан". Сега обаче андалусците се намират в много добра форма и очакванията са домакините да атакуват от първите минути, още повече, че ахилесовата пета на противника ще е в защитата, която е отслабена от отсъстващите футболисти. Севиля обаче трябва много да внимава относно собствената си отбрана и по-специално при контраатаките на Валенсия. Много е вероятно утрешният мач да бъде спечелен от андалусците, но с минимален резултат, така че най-вероятно развръзката ще бъде следващата седмица на "Местая".

Прогноза за: Севиля - Валенсия 2:1