Бразилия на финал след гол в последните минути срещу Уругвай

В. Мухарски

Бразилия победи Уругвай с 2:1 в полуфинал от турнира за Купата на Конфедерациите. По този начин бразилците се класират на финала. В 41-ата минута Неймар даде добър пас към Фред, който не успя да засече добре, но все пак прати топката в опразнената врата - 1:0. В 48-ата минута Кавани завърши с точен удар хубава атака на Уругвай, при която бразилците така и не успяха да изчистят топката и тя попадна на крака на нападателя, който бе точен - 1:1.

В 66-ата минута Форлан засече с глава центриране от фаул, но прати топката над вратата. Последва удар на Фред, който също бе неточен. Малко по-късно Бернард, Оскар и Неймар комбинираха добре, но ударът на звездата на "златистите" попадна право в ръцете на Муслера. В 72-ата минута и Луис Густаво пробва удар от далечно разстояние, но и той не затрудни стража на гостите.

В 79-ата минута Кавани стреля опасно и след рикошет топката мина близо до гредата и излезе в корнер. Така се стигна до 86-ата минута, когато Неймар центрира от корнер, а Паулиньо бе изпуснат от Касерес и с глава донесе успеха на своя тим - 2:1.